Informace k organizačním opatřením zdravotních pojišťoven

Organizační opatření VZP

VZP informovala, že organizační opatření umožňující vykazování konzultací provedených prostřednictví elektronických komunikačních prostředků jako cílené vyšetření bylo zrušeno ke dni 30. června 2020.

VZP s ohledem na aktuální epidemiologickou situaci vydala celou řadu Organizačních opatření, z nichž pro ambulantní sektor je nejpodstatnější to, podle kterého je možné konzultace prostřednictvím elektronických komunikačních prostředků (email, telefon apod) vykazovat jako cílené vyšetření.

O proběhlé konzultaci musí výt učiněn záznam ve zdravotnické dokumentaci pacienta.

Organizační opatření RBP - zrušeno k 1.6.

Organizační opatření RBP ZP umožňující vykazovat výkony klinických vyšetření provedených distanční formou končí s účinností od 1. června 2020.

Organizační opatření ZPŠ - zrušeno od 1.6.

Organizační opatření ZPŠ umožňující vykazovat výkony klinických vyšetření provedených distanční formou končí s účinností od 1. června 2020.

Organizační opatření ZPMV - zrušeno od 18.5.

Organizační opatření ZPMV umožňující vykazovat výkony klinických vyšetření provedených distanční formou bylo zrušeno k 18. květnu 2020.

Organizační opatření ČPZP - zrušeno k 31.5.

Organizační opatření ZPMV umožňující vykazovat výkony klinických vyšetření provedených distanční formou bylo zrušeno s platností k 31. května 2020.

Organizační opatření OZP - zrušeno k 18. 5.

Organizační opatření OZP umožňující vykazovat výkony klinických vyšetření provedených distanční formou bylo zrušeno s platností k 18. květnu 2020.

Organizační opatření VoZP - zrušeno k 18.5.

Organizační opatření VoZP umožňující vykazovat výkony klinických vyšetření provedených distanční formou bylo zrušeno s platností k 18. květnu 2020.


Podporovatelé

Poskytovatel služeb